هنگ کردن تلویزیون

اگر بعد از روشن کردن تلویزیون، دستگاه بر روی نمایش لوگو هنگ کند، می‌توان با تعمیر مین برد تلویزیون و تعمیر آی سی فلش دستگاه مشکل را برطرف کرد.

ریست شدن تلویزیون و حذف تمام کانال‌ها بعد از خاموش کردن

اگر بعد از هر بار روشن و خاموش کردن تلویزیون، تنظیمات و کانال‌های دستگاه پاک شود و نیاز باشد که تنظیمات آن را مجدداً انجام بدهید، علت خرابی به قسمت آی سی فلش مربوط می‌شود. معمولا با انجام پروگرام آی سی و در برخی مواقع با تعویض این قطعه می‌توان به تعمیر Main board پرداخت.

ایجاد خطوط رنگی در تصویر تلویزیون

یکی دیگر از موارد عیب‌یابی مین برد تلویزیون و خرابی این قطعه، وجود خطوط رنگی عمودی در صفحه نمایش دستگاه می‌باشد. در واقع رنگ‌های نمایشی در تصویر به هم ریخته و حتی تصاویر به صورت نگاتیوی ظاهر می‌شوند. برای رفع این ایراد بهتر است که تعمیرکار دستگاه را بررسی کند تا در صورت خرابی قطعه و میزان آن، به تعویض مین برد بپردازد.

کار نکردن خروجی‌های HDMI و AV تلویزیون

اگر خروجی‌های HDMI و AV تلویزیون، تصویری را نمایش ندهد و مشکلی در این عملکرد باشد، ایراد در قطعه مین برد دستگاه به وجود آمده است. معمولا برای رفع این ایراد نیز، تعمیرکار به تعویض مین برد می‌پردازد تا مشکل دستگاه رفع شود و ایرادی در خروجی‌ها رخ ندهد.

همچنین اگر مشکل و یا قطعی در میزان صدای خروجی تلویزیون، وجود پارازیت در نمایش تصاویر و یا قطع شدن بک لایت تلویزیون رخ داد، به دلیل ایراد در قطعه مین برد می‌باشد.

از این رو در صورت بروز هر یک از این ایرادات در تلویزیون، خرابی دستگاه مربوط به قطعه مین برد می‌باشد که باید به تعمیر و یا تعویض آن بپردازید. البته به صورت کلی توصیه می‌شود که اگر اختلالی در این قطعه به وجود آمد، برای رفع بهتر و تضمینی آن به تعویض با قطعه فابریک و اصل نمایندگی‌ها بپردازید تا مشکل به صورت کامل رفع شود.