وبلاگ

پاورپوینت چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

powerpoint
توسعه فردی

پاورپوینت چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

پاورپوینت یکی از نرم افزار های محبوب شرکت مایکروسافت آفیس است که کاربرد اصلی آن در ساخت و طراحی اسلاید های مختلف و نمایش دادن آن در صفحه مانیتور می باشد.

در دنیای امروزی که هر شرکت و یا مجموعه ای برای فعالیت نیاز به یک گرافیست حرفه ای دارد تا محصولات و یا خدماتش را به صورت حرفه ای به دیگران نمایش دهد، پاورپوینت می تواند شمشیر مناسبی برای ورود به میدان بازار کار باشد.

اگر نمی دانید معنی پاورپوینت چیست و کاربرد آن کدام است، حتما مقاله تحقیق در مورد پاورپوینت را تا انتها بخوانید. در انتها پاسخ سوال پاور پوینت یعنی چه را حتما دریافت می کنید.

تاریخچه پاورپوینت :

پاور پوینت (POWER POINT) یک برنامه کامپیوتری و یکی از نرم افزارهای مایکروسافت آفیس است و از آن  در تهیه  و نشان دادن اسلاید در مانیتور و یا پرده نمایش استفاده می شود. پاور پوینت برای اولین بار در سال 1987 توسط شرکت “فورتات” و سانی ویل کالیفرنیا با نام Presenter جهت ویندوز دو طراحی شد. قسمت PowerPoint Central  وظیفه ارتباط مستقیم کامپیوتر با ایستگاه های اینترنت را بر عهده دارد و سبب می گردد کاربر پس از تماس با اینترنت به مجموعه منابع از عکس، صدا و ویدویوهای مختلف هدایت شود.

پاورپوینت

نرم افزار پاورپوینت چیست؟

نرم افزار پاورپوینت یکی از نرم افزار های متعلق به مجموعه آفیس و از تولیدات مایکروسافت است. این نرم افزار که با نام microsoft powerpoint نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد اسلاید شوهای مختلف طراحی و ساخته شده است و می تواند در موارد مختلفی، بسیار پرکاربرد باشد.

چنانچه به یادگیری این نرم افزار پرکاربرد علاقه مند هستید، می توانید در دوره آموزش ICDL شرکت کنید.

پاورپوینت قرار است که دقیقاً چه کاری انجام دهد؟

برای پاسخ به این سوال که اصلاً پاورپوینت قرار است چه کاری برای انجام دهد؟ یا این که اصلاً‌ چرا از پاورپوینت استفاده می‌کنیم؟

شاید لازم باشد کمی در مورد یادگیری چند رسانه‌ای (MultiMedia Learning) بیشتر بدانیم و برای آموزش چندرسانه‌ای چه کسی بهتر است است از Richard E. Mayer ریچارد مِیر (یا به قولی ایرانی‌ها ریچارد مایر )

کاربرد های پاورپوینت

1- استفاده از پاورپوینت در امور آموزشی

اولین و مهمترین کاربرد نرم افزار پاورپوینت آن است که معلمان می توانند از این نرم افزار برای تدریس دروس موضوعات مختلف استفاده کنند. استفاده از این نرم افزار این فرصت را به معلمان می دهد که موضوعات را در اسلایدهای مختلف پوشش دهند، و در هر اسلاید، نکات مهمی را که برای یاد دادن آن موضوع ضروری است، مدیریت کرده،به نمایش بگذارند و آموزش دهند.یکی دیگر از کاربردها این نرم افزار در امر آموزش ایجاده ارائه هایی توسط دانش آموزان است.

2- استفاده از نرم افزار powerpoint در تجارت

هنگامی که سخن از کسب و کار به میان می آید، همه چیز با هدف ایجاد یک برنامه، استراتژی های بازاریابی، روش اجرایی و ساخت قابل ادغام با هدف رشد کسب و کار و سود بیشتر اتفاق می افتد. پاورپوینت به افراد در تجارت کمک می کند تا یک طرح یا ساختار مربوط به تجارت را ایجاد کنند.

از این نرم افزار می توانید در آموزش تیم، هماهنگی با استفاده از نمودارها، تصاویر و سایر روش های به نمایش گذاری استفاده کنید.  پاورپوینت همچنین امکان جلوه های ویژه انیمیشنی را فراهم می کند، که می تواند برای انتقال صحیح مفاهیم کارآمد باشد.

powerpoint

3- استفاده از پاورپوینت برای زنان خانه دار

زنان خانه دار به راحتی می توانند وقت خود را در یادگیری ارائه پاورپوینت صرف کرده و در زمان لازم از آن بهره ببرند. این دسته از افراد می توانند با ایجاد اسلاید شو به وسیله نرم افزار پاورپوینت، آلبوم تصاویر متحرک ایجاد کنند، یا از این نرم افزار برای آموزش فرزندان دلبند خود استفاده نمایند.

4- پاورپوینت در مدیریت و خدمات شهروندی

همانطور که می دانیم پاورپوینت می تواند تجسم مؤثری را برای داده ها ایجاد کند و اطلاعات پیچیده را به سادگی نمایش دهد. پیروی از دستورالعمل ها و سیستم و روند کاری در یک دفتر دولتی بسیار دشوار است. اگر فرایند هر چیزی بتواند به طور ظاهری به نمایش در بیاید، کار برای تمامی افراد ساده تر خواهد شد. اسناد پاورپوینت را می توان به گونه ای طراحی و تولید کرد که هر وقت شهروندی از آن بازدید کرد، بتواند به راحتی راحتی آن را درک کرده و در پیشبرد روند کار خود از آن استفاده کند.

5- پاورپوینت برای افراد متقاضی کار

یکی دیگر از موارد استفاده از این نرم افزار آن است که با کمک پاورپوینت، افراد متقاضی کار می توانند رزومه های دیجیتال یا رزومه های چندرسانه ای برای خود درست کنند و این روش راهی بی نظیر برای ارائه توضیحات در مورد مهارت ها و توانایی در مقابل مصاحبه کننده خواهد بود.

بازار کار پاورپوینت

بازار کار پاورپوینت در ایران به تنها نمی تواند خرج و مخارج یک زندگی را ساپورت کند، در صنعت گرافیک که هر روز پیشرفته و پیشرفته تر می شود کار با نرم افزار پاورپوینت زیاد دشوار به نظر نمی رسد. درواقع پاورپوینت می تواند یک شروع فوق العاده برای افرادی باشد که می خواهند وارد بازار کار گرافیک شوند.

شروع کردن با نرم افزار پاورپوینت می تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که می خواهند وارد کار های گرافیکی شوند و به درآمد های بالا برسند. برای شروع کار می توانید از لینک های ابتدای همین صفحه شروع کنید.

powerpoint

چرا باید برنامه پاورپوینت را یاد بگیرم ؟

با رکود بازارها و صنایع مختلف و افزایش رقابت بین شرکتهای، استفاده از افراد باکفایت برای اکثر شرکت ها به یک ضرورت تبدیل شده است. در این بین آشنایی با نرم افزاری های کاربردی مجموعه آفیس از جمله PowerPoint می تواند برای بسیاری از کارمندان و افرادی که قصد استخدام شدن در مراکز اداری را دارند یک الزام است.

شما با شرکت در دوره ICDL جامع علاوه بر یادگیری برنامه پاورپوینت می توانید ۶ مهارت کاربردی دیگر را نیز فرا بگیرید. علاوه بر آن، از آنجا که آموزشگاه کامپیوتر آریا تهران زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می کند شما پس از اتمام دوره می توانید مدرک فنی حرفه ای دریافت کنید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =